Knygos pigiau

Černobilio malda

"Černobylio malda. Ateities kronika" aprašymas
Nobelio literatūros premijos laureatė Svetlana Aleksijevič savo kūriniais nesiekia šokiruoti, tačiau jie kerta skaudžiai ir paliečia tolimiausias skaitytojo sielos kerteles. „Černobylio malda. Ateities kronika“ pasakoja apie vieną didžiausių katastrofų istorijoje, kuri suluošino tūkstančių žmonių likimus. Žmonių, apie kuriuos ir perskaitysite šioje knygoje.

Knyga pirmą kartą išleista 1997-ais metais ir sulaukė daug teigiamo kritikų ir skaitytojų dėmesio, o po HBO serialo „Černobylis“ vėl buvo prisiminta ir skaitoma iš naujo.

„Černobylio malda. Ateities kronika“ – pasakoja apie atominės elektrinės katastrofą. Tačiau skirtingai nei seriale, čia pagrindinis dėmesys skiriamas ne pirmosioms dienoms ir likvidavimo darbams, o gyvenimui po visko. Knygoje sukaupti žmonių, kuriuos palietė avarija, liudijimai. Tai pirmieji likvidatoriai, gaisrininkai, kariai ir visų jų artimieji, vietovės gyventojai, mokslininkai, mokytojai, senukai ir net vaikai. Kiekvienas veikėjas tikras ir turi savo istorija, kuri ir panaši į likimo draugų, ir labai skirtinga.

Viena neatsakinga sistema ir jos sprendimų pasekmės tiek fiziškai, tiek psichologiškai suluošino daugybę žmonių. Svetlana Aleksijevič istoriją atskleidžia per potyrių perspektyvą. Kas nutiko visiems tiems gyventojams po katastrofos, kaip jie ir artimieji gyveno toliau? Senukai, atsisakę palikti užterštą zoną, emigrantai, žmonos tų, kurie merdėjo sužaloti…

Liudijimai, aprašyti knygoje „Černobylio malda. Ateities kronika“, nenudailinti ir žiaurūs, todėl gali šokiruoti. Tačiau tokia realybė.

Svetlana Aleksijevič už savo kūryba įvertinta įvairiais apdovanojimais, tarp jų Remarque premija, Švedijos PEN centro, Andrejaus Siniavskio „už literatūros kilnumą“, Leipcigo „už geriausią politinę knygą“ ir kiti. Tačiau svarbiausia – 2015-ais skirta Nobelio literatūros premija. Ją autorė įvertinta „už daugiabalsį jos prozos skambesį, kančios ir narsumo įamžinimą“

Svetlana Aleksijevič (g.1948 m.), baltarusių rašytoja ir žurnalistė. Ji gimė Ukrainoje, gyvena ir kuria Baltarusijoje. Rašytoja rašo ne tik knygas, bet ir dokumentinių filmų scenarijus, pjeses. „Černobylio malda. Ateities kronika“ priklauso ciklui „Utopijos balsai“. Be šios knygos jį taip pat sudaro „Nemoteriškas karo veidas“, „Paskutinieji liudytojai“, „Cinko berniukai“ ir „Laikas iš antrų rankų“.

Domina autorės kūryba? Kviečiame pasitikėti puikiais atsiliepimais bei apžvalgomis ir knygas įsigyti internetu. Pirkti online visada verta dėl kelių priežasčių. Čia dažnai pigiau, nes gerų kainų rasite tarp išpardavimų bei akcijų. Įvairių žanrų ir siužetų knygas išsirinkti paprasta, nes šalia kiekvieno leidinio nurodėme puslapių skaičių, įkėlėme trumpą aprašymą, santraukų bei ištraukų.

ISBN: 2015
Išleidimo metai: 2015
Puslapiai: 256
Siunčiama LPexpress ir Omniva
Kaina: 9.80 €
Daugiau apie knygą: www.naudotosknygos.lt