Knygos pigiau

Įspūdingiausios pasaulio katedros

„Įspūdingiausios pasaulio katedros“ – gausiai iliustruotas leidinys, kuriame pasaulio ir Europos krikščioniškąją istoriją pasakoja įstabūs architektūros kūriniai.

Jei reikėtų pasakyti, kuo išsiskiria Europos miestų kraštovaizdis, pirmiausia – virš kitų pastatų iškylančiais bažnyčių bokštus. O didžiausios ir įspūdingiausios jų – katedros – liudija tiek praėjusių epochų didybę, tiek architektų meistriškumą. Knygoje „Įspūdingiausios pasaulio katedros“ skaitytojai leisis į kelionę laiku ir erdve, aplankys ir pažins krikščioniškojo pasaulio kultūrinį ir architektūrinį palikimą, įkūnijamą įspūdingų katedrų navų, bokštų, fasadų ir interjero.

Katedros plito kartu su krikščionybe. Jos keitė Europos kraštą, kuris iš pelkių ir neįžengiamų miškų tapo urbanizuota žmogaus sukurta aplinka. Neatsiejama jos dalimi buvo kulto pastatai, viduramžiais liudijantys tikėjimo ir bažnyčios galią ir didybę. Vėliau katedrų kultūra plito kartu su įvairių Europos šalių geografiniais atradimais ir pasiekė net tolimąją Ameriką.

Knyga „Įspūdingiausios pasaulio katedros“ – puikiai iliustruotas ir išsamus leidinys, padedantis pažinti architektūros istoriją ir susipažinti su unikaliausiais pasaulio statiniais. Skaitydami ją sužinosite, kaip formavosi skirtingi katedrų ir bazilikų tipai, kokie istoriniai laikotarpiai ir geografinės prarajos juos skyrė. Ši kelionė – tai ypatinga galimybė pamatyti krikščionybės užuomazgas ir pirmuosius kulto pastatus, stebėti skirtingas religijos raidos trajektorijas rytietiškoje Bizantijoje ir vakarų Europoje.

Knygoje išsamiai aptariamas katedrų statybų „aukso amžius“, siejamas su romanikos ir gotikos stiliais viduramžiais. Čia analizuojama, kaip šių pastatų statybos raidą paveikė renesanso ir baroko epochos, kurių metu kilo katedrų perstatymo vajus. Neaplenktas liks klasicistinis stilius, išsiskiriantis antikinių ir krikščioniškųjų formų derme. Galiausiai skaitytojas atvyks į XX a. ir susipažins su naujausiais ir aktualiausiais šiandienos statiniais bei projektais. Puikiai pažįstamos šv. Morkaus bazilika, Vestminsterio katedra ir kitos neeilinės katedros iš naujo atsivers knygoje „Įspūdingiausios pasaulio katedros“.

Leidinyje pateikiamos aukščiausios kokybės nuotraukos, geriausiai atskleidžiančios kiekvienos katedros didybę ir išskirtinumą. Knyga „Įspūdingiausios pasaulio katedros“ sudomins ir architektūros studentus, ir keliautojus, ir kiekvieną, kuriam įdomus religinis krikščionybės paveldas. Graziella Leyla Ciaga tekstai padės tai padaryti susipažįstant su itin gausia, vis dar paslaptinga šventųjų pastatų architektūros istorija.

ISBN: 9789955213208
Išleidimo metai: 2012
Puslapiai: 216
Siunčiama LPexpress ir Omniva
Kaina: 12.00 €
Daugiau apie knygą: www.naudotosknygos.lt