Knygos pigiau

Karaliaus Saliamono kasyklos. Pegaso kolekcija

1885 m. anglų autoriaus Henrio Raiderio Hagardo (Henry Rider Haggard, 1856–1925 m.) sukurta istorija „Karaliaus Saliamono kasyklos“ jau pusantro šimto metų yra vienas mėgstamiausių nuotykių romanų visame pasaulyje. Parašyti šį kūrinį bene labiausiai paskatino žymioji R. L. Stevensono „Lobių sala“. Legenda pasakoja, kad H. R. Hagardo brolis išprovokavo rašytoją susilažinti, jog šis nesugebės sukurti tokio šedevro kaip „Lobių sala“. Rašytojas iššūkį priėmė ir po šešių savaičių broliui įteikė savojo nuotykių romano rankraštį.
„Karaliaus Saliamono kasyklos“ pasakoja apie Alano Kvotermeino ir nepaprastai drąsių žmonių, atvykusių iš Anglijos, nuotykius ieškant neištirtuose Afrikos regionuose dingusio bičiulio ir legendomis apipintų milžiniškų turtų – karaliaus Saliamono deimantų kasyklų. Šis vienas pirmųjų istorijoje romanų, kurio veiksmas vyksta europiečiams tada dar itin paslaptingame, bauginančiame ir žavinčiame Afrikos žemyne, laikomas naujo literatūros žanro – „Prarastojo pasaulio“ romanų – pradžia.
Legendinių išnykusių civilizacijų ar mitinių praeities personalijų pėdsakai – viena mėgstamiausių sero H. R. Hagardo kūrybos temų. Nors pagrindinis jo, kaip kūrėjo, dėmesys dažniausiai skirtas Afrikai, rašytojas nevengia nukelti skaitytojo ir į kitus tais laikais paslaptingus pasaulio kampelius: Konstantinopolį, senovės Egiptą, Meksiką ar Islandiją.
H. R. Hagardas parašė 56 romanus, 10 negrožinės literatūros knygų, taip pat daugybę apsakymų, novelių ir straipsnių to meto periodikoje. Tačiau žinomiausias, skaitomiausias ir mėgstamiausias autoriaus kūrinys iki pat mūsų dienų yra romanas „Karaliaus Saliamono kasyklos“.
„Vienas įdomiausių ir skaitomiausių angliškos literatūros kūrinių.“ – Guardian
„Romanas įtraukia ir nepaleidžia, o veiksmas vystosi su neprilygstamu jaunystės veržlumu.“ – Rudyard Kipling

ISBN: 9786090151013
Išleidimo metai: 2022
Puslapiai: 224
Siunčiama LPexpress ir Omniva
Kaina: 22.99 €
Daugiau apie knygą: www.naudotosknygos.lt