Knygos pigiau

Kas nuostabu ir išmintinga

Vieną rytą Zigfrydas tai išdėstė įprastai glaustai.
– Džeimsai, – pareiškė jis, – iš karvės šiknos galima pasimokyti daugiau, negu iš kokios nors enciklopedijos.
Jamesas Herriotas (1916–1995) – veterinaras ir rašytojas. Jamesas Alfredas Wightas (toks tikrasis autoriaus vardas) užaugo Škotijoje, Šiaurės Jorkšyre. 1940-taisiais Thirsko mieste pradėjo veterinaro praktiką, kurią po daugelio metų perėmė jo sūnus.
„Kas nuostabu ir išmintinga“ – knyga, pasakojanti apie nelengvą, bet savotiškai žavų kaimo veterinaro gyvenimą. Gyvenimo džiaugsmas, savitas britiškas humoro jausmas ir tikėjimas, kad viskas gali būti gerai, sklinda iš kiekvieno knygos puslapio. Sunki kaimo veterinaro kasdienybė, gyvulių ligos, nerimas, šaltą ir ūkanotą naktį skubant pas besiveršiuojančią karvę ar neviltis, matant nepagydomai sergantį šunį – apie visa tai Jamesas Herriotas pasakoja paprastai, patraukliai ir šiek tiek juokingai. Taupių, ramių ūkininkų ir kaprizingų naminių gyvūnų šeimininkių charakteriai atsiskleidžia bėdos akivaizdoje. Bėdos, kuriai ištikus kiekvienas puola skambinti tegu ir ne visagaliam, tačiau be galo gyvulius mylinčiam ir visas jėgas atiduodančiam veterinarui.
Knyga autentiška, šilta ir juokinga, užkrečianti sveiku požiūriu į gyvenimą, kurio taip stinga šiuolaikiniam karštligišku ritmu gyvenančiam pasauliui.

ISBN: 9789986166313
Išleidimo metai: 2008
Puslapiai: 501
Siunčiama LPexpress ir Omniva
Kaina: 17.50 €
Daugiau apie knygą: www.naudotosknygos.lt