Knygos pigiau

Ko iš tikrųjų norite? Neuroišmintis. Pinigų, laimės ir sėkmės dėsniai

Norai.

Jie gali būti dideli ir maži. Juos gali būti lengva, sunku, o kartais ir neįmanoma įgyvendinti. Tačiau be jų mes neišgyventume. Mes neturėtume motyvacijos eiti į darbą, susirasti gyvenimo draugo ar net išlipti iš lovos. Norai aprūpina kuru pagrindinį smegenų variklį, o kuo didesnės smegenys, tuo daugiau norų. Tačiau bandant atsakyti į klausimą, ko iš tikrųjų mes norime, vaizduotėje ima vykti labai skirtingi procesai. Tiesą sakant, tai vienas sudėtingiausių klausimų, į kurį atsakyti tikrai nelengva.

Jei norite „visko“ – pinigų, laimės ir sėkmės, pirmiausia turite suvokti, kokios neišnaudotos galios slypi jūsų smegenyse, o tada, pasitelkę knygoje "Ko iš tikrųjų norite? Neuroišmintis. Pinigų, laimės ir sėkmės dėsniai"pateiktas strategijas ir pratimus, jas ugdyti. Tai leis jums turėti tiek vidinius, tiek išorinius turtus: draugystę, meilę, sveikatą, galią, materialius dalykus, prasmingą karjerą ir ilgalaikį pasitenkinimą, padės mažinti žalingą stresą, pasijusti gerokai energingesniems, labiau susikoncentruoti ir išlaikyti dėmesį visą dieną, pagerinti bendrą savijautą, greičiau įgyti naujų įgūdžių, kurti didesnį pasitenkinimą teikiančius santykius tiek darbe, tiek namuose. Išmoksite negatyvą paversti optimizmu, todėl kone bet kurioje situacijoje galėsite priimti tinkamus spendimus.

Siekiant bet kokio svarbaus gyvenimo tikslo, smegenyse turi būti išvystyti keturi neurologiniai procesai: motyvacija, sprendimų priėmimas, kūrybiškumas ir sąmoningumas.

Iš anglų kalbos vertė Judita Čirvinskienė

Pratarmė
PRATARMĖ

Kuo ši knyga gali būti naudinga ir kaip ją skaityti

Mes į šį pasaulį ateiname jau turėdami slaptas turtų atsargas, ir jos nieko nekainuoja. Tai mūsų nuostabiosios smegenys. Jei norite „visko" – pinigų, laimės ir sėkmės, pirmiausia turite suvokti, kokios neišnaudotos galios slypi jūsų smegenyse, o tada, pasitelkę šioje knygoje pateiktas strategijas ir pratimus, jas ugdyti. Tai leis jums turėti tiek vidinius, tiek išorinius turtus: draugystę, meilę, sveikatą, galią, materialius dalykus, prasmingą karjerą ir ilgalaikį pasitenkinimą.

Siekiant bet kokio svarbaus gyvenimo tikslo, smegenyse turi būti išvystyti keturi neurologiniai procesai: motyvacija, sprendimų priėmimas, kūrybiškumas ir sąmoningumas. Juos mes vadiname keturiais gerovės ramsčiais. Norint išlaisvinti ir išnaudoti visą savo potencialą, jie visi būtini. Kiekvienas procesas paremtas naujausiais neurologijos mokslo atradimais, visiškai pakeitusiais mūsų suvokimą apie žmogaus prigimtį ir biologinius impulsus siekti pinigų, laimės ir sėkmės.

Aptarę visus keturis gerovės ramsčius, papildomame skyriuje pateikėme praktinius pratimus, kurie, kaip rodo patirtis, smegenyse padeda formuoti stipresnius ryšius tarp neuronų. Šios strategijos, kurias vadiname neuroišminties strategijomis, padės mažinti žalingą stresą, pasijusti gerokai energingesniems, labiau susikoncentruoti ir išlaikyti dėmesį visą dieną, pagerinti bendrą savijautą. Jos padės greičiau įgyti naujų įgūdžių ir tiek darbe, tiek namuose kurti didesnį pasitenkinimą teikiančius santykius. Jos leis negatyvą paversti optimizmu, todėl kone kiekvienoje situacijoje, kurioje teks atsidurti, galėsite priimti tinkamus spendimus.

Vos kelias minutes keliskart per dieną skirdami laiko šioms strategijoms ir pratimams, pastebėsite, kaip didėja pasitikėjimas ir savigarba. Savyje atrasite intuityvios išminties turtus, kurie gali padėti jums priimti protingus sprendimus. Vykstant procesui sužinosite, kas jus iš tikrųjų motyvuoja. Atrasite vidinę aistrą, įprasminančią jūsų gyvenimą. Be to, skaitydami šią knygą, sužinosite kaip:

1. efektyviau vadovauti žmonėms, valdyti savo verslą ir kontroliuoti laiką;

2. tapti geresniu pardavėju, verslininku ir didelės įmonės racionalizatoriumi;

3. veiksmingiau bendrauti su toksiškais žmonėmis darbe;

4. kurti geresnius santykius su šeima, draugais ir kolegomis;

5. kasdien efektyviau sutelkti dėmesį, būti darbingesniam ir veiks-mingiau planuoti laiką;

6. suprasti, kurie dabartiniai mąstymo įpročiai vargina, kelia nuolatinę sumaištį, ugdyti naujus įpročius, kurie padėtų atsikratyti emocinio nestabilumo;

7. patirti didesnį malonumą net atliekant sudėtingas užduotis.

Kad ši knyga duotų kuo daugiau naudos, pirmiausia dėl bendro supratimo rekomenduojame perskaityti 1 ir 2 skyrius. Tačiau juos skaitykite neskubėdami ir nepraleiskite patirtinio mokymosi pratimų aprašymų. Skirkite laiko visoms keturių gerovės ramsčių teorijoms perprasti. Įsipareigokite susieti aštuonis smegenų savybėmis paremtus patirtinio mokymosi principus. Pagalvokite, kaip šiais ramsčiais ir principais galėtumėte pasinaudoti darbe ir namuose. Skaitydami 3 skyrių, skirkite pakankamai laiko ir išbandykite visus pateiktus, moksliškai pagrįstus, smegenų veiklą gerinančius pratimus, o vėliau per darbo dieną vis atlikite kelis, atsižvelgdami į asmeninius ir profesinius poreikius.

Likusiuose šios knygos skyriuose supažindinama su teorija, o tada -praktika, pirmiausia pristatant naujausius, su motyvacija, gebėjimu priimti sprendimus, kūrybiškumu ir įsisąmoninimu susijusius neurologijos mokslo atradimus, o tada – konkrečius pratimus, suteikiančius galimybę patiems patirti, kaip veikia visi keturi gerovės ramsčiai.

Knygos gale Krisas Maningas (Chris Manning) pasidalijo asmenine patirtimi, kaip jis pats, norėdamas praturtinti savo gyvenimą, pasinaudojo neuroišminties metodais. Tikimės, kad jo pavyzdys paskatins ir jus, skaitytojus, siekiant didesnių vidinių ir išorinių turtų imtis veiksmų ir kurti savas neuroišminties strategijas.

Galiausiai siūlome skaitant šią knygą padaryti dar vieną dalyką. Su principais ir pratimais, apie kuriuos sužinosite, supažindinkite patikimus kolegas ir draugus. Taip atrasite gilesnius asmeninės ir profesinės draugystės klodus, kurie sustiprins harmoniją, meilę kitiems, pagerins bendradarbiavimą. Baigę skaityti knygą, ją laikykite ant kavos staliuko ir vis peržvelkite mėgstamus pratimus, nes kiekvieną kartą juos atlikdami atrasite ką nors naujo ir nuostabaus, kadangi kursite savą unikalų sėkmės ženklą gyvenime.

Autorių pastaba. Šioje knygoje aprašytos strategijos ir principai pagrįsti neurologijos ir psichologijos mokslų tyrimais, publikuotais apžvalginiuose žurnaluose, kuriais rėmėmės rašydami šią knygą. Labai stengėmės supaprastinti medžiagą, kad ji būtų kuo suprantamesnė skaitytojui, tačiau neretai apibendrinant lieka nutylėtos svarbios subtilybės. Todėl norintieji išsamiau susipažinti su tema gali apsilankyti JAV nacionalinės medicinos bibliotekos, Nacionalinio sveikatos apsaugos instituto duomenų bazėje adresu www.pubmed.gov.

Turinys
TURINYS

Pratarmė. Kuo ši knyga gali būti naudinga ir kaip ją skaityti / 5

1 skyrius

Laimė ar turtai: ko iš tikrųjų norite? / 11

2 skyrius

Savo užimtų smegenų valdymas. Supermokymasis ir keturi gerovės ramsčiai / 21

3 skyrius

Ruošimasis sėkmei. 60-ies sekundžių smegenų veiklą gerinantys pratimai / 43

4 skyrius

Motyvacija – pirmas gerovės ramstis. Pinigai, malonumas ir noras turėti daugiau / 59

5 skyrius

Motyvacijos variklio įjungimas. Devynios strategijos, padedančios sužadinti motyvaciją ir norą / 75

6 skyrius

Sprendimų priėmimas – antras gerovės ramstis. Kaip troškimus paversti sąmoningais tikslais / 95

7 skyrius

Gebėjimo priimti sprendimus lavinimas. Šešios strategijos, padedančios tapti optimistiškesniam ir darbingesniam / 107

8 skyrius

Kūrybiškumas – trečias gerovės ramstis. Vaizduotė, svajojimas ir intuicija / 125

9 skyrius

Kūrybiškas mąstymas. Devynios strategijos, skatinančios kūrybiškumą darbe / 134

10 skyrius

Įsisąmoninimas – ketvirtas gerovės ramstis. Sąžiningumas, empatįja ir kilnumas / 145

11 skyrius

Socialinių smegenų lavinimas. 12 strategijų, skirtų komunikacijos, empatijos įgūdžiams, geranoriškumui, atlaidumui ir dėkingumui didinti / 171

Priedas / 196

Apie autorius / 198

Pastabos ir šaltiniai / 199

ISBN: 9786098210095
Išleidimo metai: 2018
Puslapiai: 224
Siunčiama LPexpress ir Omniva
Kaina: 17.50 €
Daugiau apie knygą: www.naudotosknygos.lt