Knygos pigiau

Mirtis – tai prabudimas. Gydytojo kelionė į pomirtinį pasaulį ir jame įgytos įžvalgos

Daktaras Rajiv Parti buvo sėkmingas ir pasiturintis gydytojas anesteziologas. Jo gyvenimas buvo aprūpintas ir stabilus. Gražūs į pilį panašūs namai, prabangūs automobiliai ir nuosava klinika užtikrino viską, ko reikia patogiam gyvenimui. Visą šį gerbūvį sugriovė netikėtai užklupusi liga. Prostatos vėžys net po kelių operacijų nenorėjo trauktis. Aštuntoji operacija tapo įvykiu, kuris apvertė Rajiv Parti gyvenimą aukštyn kojomis. Jis išgyveno mirtį, pateko į anapusinį pasaulį ir sugrįžo. Apie sielos kelionę į pomirtinį pasaulį palikus kūną ant operacinio stalo pasakoja autobiografinė knyga „Mirtis – tai prabudimas. Gydytojo kelionė į pomirtinį pasaulį ir jame įgytos įžvalgos“.
Anesteziologas Rajiv Parti visada buvo skeptiškas, kai kas nors kalbėdavo apie rojų ir pomirtinį gyvenimą. Medicinos mokykla jį išmokė, jog sielos neįmanoma apčiuopti ir sugauti, tad neverta dėl jos sukti galvos. Vadovaudamasis šiuo principu, jis ramiai mėgavosi gyvenimo malonumais – puikus darbas Kalifornijos ligoninėje ir spekuliacijos akcijų biržoje nepaliko laiko dvasinio gyvenimo mįslėms. Tačiau viską pakeitė 2005 m. diagnozuotas prostatos vėžys.

Aštuntą kartą guldamasis ant operacinio stalo Rajiv jautėsi įprastai: vertino anesteziologo veiksmus, šnekėjosi su personalu ir stengėsi išlikti ramus. Beužgimstantį jaudulį numalšino suleisti vaistai ir vaizdas užtemo. Tačiau staiga jis pajuto kylantis į viršų ir matantis savo operaciją iš šalies. Kaip jis pats sako, įvykus komplikacijai, gydytojo siela atsiskyrė nuo kūno. Tai, ką jis jautė ir matė prieštaravo fizikos dėsniams. „Kaip galiu kyboti? Kur mano smegenys, kuo būtent matau? Ar kvėpuoju? Kokius būdu girdžiu? Ar grįšiu į savo kūną, ar amžinai klajosiu kaip bekūnė dvasia?“

Jo būties transcendencija prasidėjo nuo kelionės į pragarą. Ten Rajiv sielą lydėjo jo miręs tėvas. Jis parodė, koks prakeiksmas skirtas Parti šeimai dėl griežto savo vaikų auklėjimo ir smurtavimo prieš juos. Rajiv suprato, kad jei nepakeis savo gyvenimo būdo, jo laukia tėvo likimas – juk abu su savo sūnumis elgėsi taip pat. Tuomet archangelai iš pragaro jį palydėjo į rojų ir jis sužinojo, kaip siekti palaimos, surasti tikrąjį pašaukimą ir išmokti mylėti.

„Mirtis – tai prabudimas. Gydytojo kelionė į pomirtinį pasaulį ir jame įgytos įžvalgos“ – tarsi Dantės Aligjerio „Dieviškoji komedija“, tačiau čia ji papasakota iš tikrųjų tai išgyvenusio žmogaus. Ypač patikima, nes tai rašo anksčiau labai skeptiškai vertinęs įvairias dvasines patirtis gydytojas. Po šios kelionės Anapilin Rajiv Parti atsisakė anesteziologo darbo, pardavė vilą ir automobilius. Dabar jis vadovauja dvasinės gerovės klinikai ir skleidžia visiems dvasinės patirties metu įgytą išmintį. Jo vaizdingas pasakojimas įkvepia žmones ieškoti savojo pašaukimo, išmokys atleisti bei mylėti – save, artimuosius ir gyvenimą.

Iš anglų kalbos vertė Darius Kaunelis

ISBN: 9786094373664
Išleidimo metai: 2018
Puslapiai: 272
Siunčiama LPexpress ir Omniva
Kaina: 7.60 €
Daugiau apie knygą: www.naudotosknygos.lt