Knygos pigiau

Moters išmintis

Knyga "Moters išmintis" – tai trumpi žvilgtelėjimai į moters vaidmenis šeimoje ir visuomenėje, į jos psichologiją, santykius su vyrais, profesinę karjerą ir kitus dalykus, kokie jie buvo prieš kelis tūkstančius metų ir kokie yra dabar. Šiuo metu ir vyrai, ir moterys ieško atsakymų į klausimą, kas yra vyriškumas ir kas yra moteriškumas. Šių sąvokų prasmės, ilgą laiką buvusios aiškios, dabar ima netekti savo apibrėžtumo, ir smalsiems žmonėms darosi vis įdomiau, koks lyčių spektaklis vyksta didžiojoje gyvenimo scenoje.
Kita knyga "Vyro išmintis", kuri, tikimės, irgi atkreips jūsų dėmesį, kalba apie vyrą – kokie jo vaidmenys, pareigos, kas lemia vaisingus santykius su moterimi ir kas trukdo tokius santykius užmegzti.

Abi knygos labai panašios – iš pradžių mūsų žvilgsnis nukrypsta į Rytų tradicijas, paskui atsigręžiame į šiuolaikinę visuomenę, pažiūrime, kaip čia atrodo vyro ir moters santykiai ir kodėl jie dažnai netenkina nei vyrų, nei moterų.

Mitologinės deivės labai žemiškos. Jos myli, pavydi, kovoja, džiaugiasi, liūdi, patenka į visokias painias situacijas, kenčia, vėl džiaugiasi ir gyvena toliau. Deivės yra netobulos. Tačiau kad ir kas vyktų, jos lieka deivės ir savo dieviškos prigimties nepamiršta nei laimėje, nei skausme. Deivės nebijo būti tokios, kokios yra. Nebijo būti pažeidžiamos, silpnos, o kartais – ir pralaimėjusios. Jos gyvena pagal savo vidinę tiesą, yra pažinusios savo vidinę jėgą ir atskleidusios savo unikalius talentus. Jos myli save ir vertina. Aukšta savivertė ir meilė sau – išskirtinis deivių požymis. Toks deivių gyvenimas – visai kaip žemiškų moterų.

Šiandieninės moterys yra pasiekusios didelę išorinę laisvę – jos renkasi vyrą ar partnerį, renkasi profesiją, renkasi, kiek vaikų gimdyti ir kaip juos auginti. Jų indėlis į šiuolaikinio pasaulio gerovę yra ne mažesnis negu vyrų. Tačiau tokios pat vidinės laisvės dauguma moterų neturi. Jos dažnai nepasitiki savimi, abejoja savo pasirinkimais ir sprendimais, jaučiasi nepatenkintos ar nelaimingos. „Ne apie tokį gyvenimą svajojau, ne tuo keliu pasukau, – sako jos. – Gyvenimas pašykštėjo man laimės.“ Jos bijo pripažinti savo netobulumą. Jos save už tai smerkia ir kritikuoja. Bijo jaustis kaip deivės.

Tačiau kiekvienoje moteryje snaudžia deivės energija. Kiekviena moteris yra tarsi deivė – netobula, su pergalėmis ir pralaimėjimais, su sėkmė ir nesėkmėmis, su išsipildžiusiais ir neišsipildžiusiais troškimais. Tokios buvo antikinės deivės, apie kurias mums pasakoja mitai.

Šiuolaikinė dvasinė mokytoja Mariana Viliamson sako: „Deivė į moterį ateina ne iš išorinio pasaulio. Deivė kyla iš moters esybės gelmių – ji prasideda sąmonėje, gimsta meilėje, ją išpuoselėja ir išaugina taurios mintys.“ Kiekviena moteris gali jaustis kaip deivė. Kiekviena moteris gali pažadinti vidinę deivės energiją. Kiekviena moteris gali skleisti pasauliui deives spindesį. Apie kiekvieną jų galima sukurti gražų pasakojimą – tokį, kokius šiandieną skaitome apie antikos laikų deives.

Turinys
TURINYS

Leidyklos žodis / 9

Įžanga / 11

MOTERIS RYTUOSE / 15

Vedos / 17

Moteris – didžioji mokytoja / 29

Moteris – didžioji gydūnė / 31

RYTŲ TRADICIJŲ ATSPINDYS ŠIANDIENINIAME PASAULYJE / 39

Vidinės deivės nubudimas / 41

Moteris sutinka vyrą / 47

Suderinamumas pagal vedas / 50

Moteris ir jos prioritetai / 61

Moteris nugali, kai nekovoja / 69

Moteris – pusiausvyros saugotoja / 71

Moteris ir profesinė karjera / 76

Nesistenkite pakeisti žmonių / 79

Moters dovanos vyrui / 83

Teigiamos žmonos savybės ir polinkiai pagal vedas / 85

Šeši moters priešai šeimoje pagal vedas / 89

MOTERIS ŠIANDIENĄ / 93

Moters psichologija / 95

Vyras ir moteris: kad skirtumai vienytų / 100

Kaip moteriai bendrauti su vyru: kaukės, vaidmenys, personos / 115

Moters savivertė / 118

Didysis penketas: geidžiamas vyras, partneris, meilužis / 126

Blogas berniukas: pirminis instinktas ir protas / 134

Atsargiai: juodoji triada! / 137

Narcizas / 139

Makiavelistas / 143

Psichopatas / 153

Drama tęsiasi: Ieva ieško Adomo / 163

Nemylimi vaikai / 168

DEIVĖ – MOTERS GYVENIMO SCENARIJAUS KŪRĖJA / 171

Archetipai ir tikrovė / 173

Artemidė / 175

Atėnė / 182

Hestija / 189

Hera / 195

Demetra / 202

Persefonė / 208

Afroditė / 214

Hebė / 221

Tichė / 227

Nemezidė / 234

Naujosios herojės: moters elgesio modeliai / 240

Žiniuonė / 241

Geiša / 246

Amazonė / 250

Angelas / 254

Motina ir globėja / 258

Karalienė / 263

Pabaiga

Moteris kaip deivė / 268

Literatūra / 270

ISBN: 9786098112771
Išleidimo metai: 2018
Puslapiai: 275
Siunčiama LPexpress ir Omniva
Kaina: 12.00 €
Daugiau apie knygą: www.naudotosknygos.lt