Knygos pigiau

Paskutinis traukinys

Šis Roko Flicko romanas – tai pasakojimas apie skaudžią Rytų Prūsijos, artimai susijusios su Lietuva, gyventojų lemtį Antrojo pasaulinio karo ir pokario metais.
Romano centre – tragiška Toleikių šeimos istorija. Vokietė Marta ir jos vyras lietuvis Vincentas Toleikis, gyvenantys Kenigsberge, su dviem vaikais ketina įsikurti Kaune, kur Vincentui žadamas puikus darbas. Tačiau karas šeimą išskiria. Likę be tėvų jų sūnūs – paauglys Valteris ir šešeriais metais jaunesnis Karolis – mėgina išgyventi. Valteris kartu su kitais vilko vaikais elgetaudamas klajoja po pokarinės Lietuvos kaimus, jaunėliui Karoliui irgi tenka paragauti vargetos duonos. Paskui broliai pasimeta ir nueina skirtingais keliais: vienas atsiduria už „geležinės uždangos“, kitas pabėgti nespėja. Bet kraujo ryšys toks stiprus, kad vienas brolis nebodamas pavojų leidžiasi ieškoti kito.
„Romano audinys pinamas iš pagrindinio herojaus architekto Valterio iš Vakarų Berlyno prisiminimų apie išblaškytą šeimą, žuvusį tėvą ir motiną, buvusį idilišką jų gyvenimą Kaune ir Karaliaučiuje. Skaitant nė akimirkos nepaleidžia gyva romano intriga, žavi autoriaus išmonė atkuriant pelenais paverstos vaikystės, šeimos, kurią užgožti jau buriasi grėsmingi pasaulinio karo debesys, vaizdus. Intrigą ir veiksmo dinamiką pagyvina užsimezganti trumpalaikė meilės istorija, šiurpą keliantys karo vaizdai, žūtbūtinės vokiečių ir rusų kautynės už prūsų sostinę. O paskui – girtų kareivių plėšikavimai, moterų žaginimai ir žudynės, mirštantys iš bado žmonės, atsidūrę tikroj pragaro angoj.
Rašytojas Eugenijus Ignatavičius

ISBN: 9786090104941
Išleidimo metai: 2012
Puslapiai: 384
Siunčiama LPexpress ir Omniva
Kaina: 17.50 €
Daugiau apie knygą: www.naudotosknygos.lt