Knygos pigiau

Pusiausvyros sukūrimas

"Pusiausvyros sukūrimas" – knyga apie makrobiotiką. Žodis makrobiotika yra graikiškos kilmės ir reiškia "ilgą gyvenimą".

Vienas iš makrobiotikos sukūrėjų Žoržas Ozava (George Oshawa) gimė Japonijoje, neturtingo samurajaus šeimoje. Nuo vaikystės jis sirgo tuberkulioze, todėl labai domėjosi medicina, ypač – maisto įtaka sveikatai. Pradėjęs matintis pagal savo sukurtą modelį, tuberkuliozę jis išsigydė visiškai. Tada jis pasiryžo sveikos mitybos ir gyvensenos filosofiją paskleisti visame pasaulyje. Makrobiotikos idėjas Vakarų pasauliui Žoržas Ozava pristatė gyvendamas Prancūzijoje. Ten jis parašė ir išleido kelis šimtus knygų, bei subūrė komandą bendraminčių, kurie įvairiose šalyse ėmė steigti makrobiotikos centrus. Jo holistinės idėjos iš esmės pakeitė Vakarų pasaulio supratimą, kas tai yra sveika gyvensena ir mityba.

Vienas iš laimingo žmogaus apibūdinimų:

– Laimingas žmogus supranta, kad visatoje egzistuoja tam tikra tvarka, ir yra pasiruošęs jos laikytis.

– Laimingas žmogus yra sveikas.

– Laimingas žmogus neturi nuolatinių materialinių rūpesčių.

– Laimingas žmogus moka instinktyviai išvengti nepalankių situacijų ir nelaimingų atsitikimų.

– Laimingas žmogus nesidžiaugia išsiveržęs į priekį ir nesikremta, kai lieka paskutinis, todėl jis visą laiką yra patenkintas, kad ir kas jam nutiktų.

Šioje knygoje "Pusiasvyros sukūrimas" pateiktos pagrindinės žinios apie makrobiotiką. Makrobiotika – tai mokymas apie sveiką ir ilgą gyvenimą. Šiuolaikinė makrobiotika yra daugiau nei vien sveika mityba. Tai greičiau holistinis gyvenimo būdas, savęs pažinimas, dvasios ugdymas ir harmoningi santykiai su aplinka.

"Atvykau į Europą turėdamas tikslą parodyti žmonėms, kaip Rytų filosofija ir mityba gali padaryti juos laimingus ir sveikus. Visiems, kurie manęs klausėsi, aš kartojau, kad sveikata yra jų pačių rankose ir kad jie neturėtų patikėti savo likimo kitiems."

George Ohsawa

"Maistą reikia gerti, o gėrimus valgyti."

Gandis

"Gerai sukramtę maistą pajusite jo tikrąjį skonį. Pavyzdžiui
pabandykite daug kartų sukramtyti kąsnį mėsos ir jūs pamatysite, kokia
ji iš tikrųjų yra neskani."

Iš anglų kalbos vertė Andrius Rondomanskis

ISBN: 9789955678038
Išleidimo metai: 2013
Puslapiai: 168
Siunčiama LPexpress ir Omniva
Kaina: 6.50 €
Daugiau apie knygą: www.naudotosknygos.lt