Knygos pigiau

Ša! Ošia Rokiškio girios

Rokiškio miškų urėdija yra viena iš valstybinius miškus valdančių valstybės įmonių. Urėdijos valstybiniuose miškuose vykdo kompleksinę sanitarinę ir kitą apsaugą nuo įvairių neteisėtų miško pažeidimų bei konsultuoja privačių miškų savininkus ir teikia jiems pagalbą.

Beveik kas septintas valstybinio miško hektaras Rokiškio rajone yra draustinis. Nykstančias rūšis ir gamtines buveines saugo Petriošiškio, Suvainiškio, Konstantinavos, Gaidžiabalės – Samanynės ir Notigalės telmologiniai, Čedaso ornitologinis, Junkūnų geomorfologinis, Dusetų girios botaninis – zoologinis bei Kampuolio hidrografinis draustiniai. Čia aptinkamos ir saugomos net Europos Bendrijos mastu ypač retos paukščių rūšys, gausybė augalų, grybų, kerpių, samanų rūšių bei ištisos gamtinės buveinės.

Rokiškio miškų urėdijos miškuose vykdoma tausojamoji miškininkystė. Šiems miškams suteiktas tarptautinis miškų tvarkymo sertifikatas. Per pastaruosius dešimt metų miškų urėdija kartu su privačių žemių savininkais įveisė daugiau kaip 1000 ha naujų miškų. O mėgstantiems poilsiauti gamtoje Rokiškio miškininkai yra įrengę ir prižiūri per 40 rekreacinių objektų – poilsiaviečių, pažintinių takų, stovyklaviečių.

ISBN: 2012
Išleidimo metai: 2012
Puslapiai: 72
Siunčiama LPexpress ir Omniva
Kaina: 3.00 €
Daugiau apie knygą: www.naudotosknygos.lt