Knygos pigiau

Sakmė apie Juzą

Juza – sudėtingo charakterio atsiskyrėlis, kuris nusprendė gyventi pelkėje. Šiame romane ypač įtraukia siužetas, kuriame paprastas kaimo žmogus, gyvenantis įprastą savo kasdienybę, yra priverstas susidurti su aktyviu politinės santvarkos veikimu, spręsti įtampas su artimais žmonėmis ir išgyventi visus užgriuvusius laikmečio sunkumus, didesnius už jį patį. Tačiau politinė įtampa šiame romane – tik fonas, kuriame, pirmiausia, stovi žmogus su savo kovomis, išgyvenimais ir abejonėmis. Ar gali taip būti, jog šiandien žmogus vis dar susiduria su tais pačiais iššūkiais, kaip ir XX a. žmogus?
Nors šiandieniniam žmogui buitis ir darbas dažnu atveju yra tai, kas slegia ir vargina, šiame romane galima susidurti su gydančiu to poveikiu, kai darbas padeda išgyventi ne tik fiziškai, bet ir pakelia žmogaus sielą, nepaisant aplink tvyrančios įtampos.
Romanas patrauks dėmesį išskirtinai vaizdingais gamtos aprašymais, o tekste naudojami kupiškėnų tarmės išsireiškimai suteikia jau retai kur sutinkamą skambesį.“Sakmė apie Juzą” – tai reikšmingą vietą lietuvių literatūroje užimantis romanas, už kurį jo autorius Juozas Baltušis buvo apdovanotas prestižine Prix du Meilleur Livre Etranger premija. Tai apdovanojimas, skiriamas už Prancūzijoje išleistą geriausią metų užsienio autoriaus knygą.

ISBN: 1981
Išleidimo metai: 1981
Puslapiai: 275
Siunčiama LPexpress ir Omniva
Kaina: 4.00 €
Daugiau apie knygą: www.naudotosknygos.lt