• Ekologija

  Tvarumas ir žaliosios sienos didmiesčiuose

  Miestų želdynai – tema, kuri darosi vis aktualesnė brangstant sklypams, aktyvėjant statyboms, žaliųjų erdvių rekonstrukcijos projektams ir visiems siekiant turėti atgaivos suteikiančias žalias erdves didmiestyje. Jau daugiau kaip du dešimtmečius miestų ir privačių sklypų želdynus ir medžius prižiūrinčios įmonės UAB „Stebulė“ specialistai pastebi, kaip keičiasi požiūris į žaliąsias erdves, jų augalus. Įmonės projektų vadovė Ugnė Guogytė dalinasi įžvalgomis apie pokyčius miestų žaliose erdvėse.

 • Ekologija,  Namų tvarkymas

  Švarinimosi bumas prieš Kalėdas – didesnė tarša nuotekose. Kaip nepakenkti sau ir aplinkai?

  Daugeliui iš mūsų pasitikti didžiąsias metų šventes norisi jaukiai, švariuose ir kvepiančiuose namuose, tačiau masinis švarinimosi bumas gali sukelti žalos aplinkai. Didžiausia Lietuvoje vandentvarkos įmonė „Vilniaus vandenys“ pastebi, kad kalėdiniu laikotarpiu nuotekose padaugėja pavojingų cheminių medžiagų, kurios randamos valikliuose. Tačiau rinkdamiesi alternatyvias valymo priemones, galime būti tikri, kad ne tik nepakenksime gamtai, bet ir nepadarysime žalos savo sveikatai.

 • Ekologija

  Naršymas internete taip pat teršia aplinką: kiek žali kasdien mūsų naudojami duomenys?

  Atliekų rūšiavimas, netaršus transportas, nykstančių rūšių apsauga – tai tik keletas pavyzdžių, kaip vis daugiau mūsų gyvenimo sričių tampa draugiškos gamtai. Deja, tik retas iš mūsų susimąsto, jog aplinkai gali kenkti ir tai, kam kasdien skiriame itin daug laiko – naršymas internete. Dėl itin daug neekologiškai pagamintos energijos vartojančių duomenų centrų vos 30 minučių trukmės „Netflix“ serialo peržiūros metu į aplinką išmetama tiek CO2, kiek nuvažiavus 6 kilometrus taršiu benzininiu automobiliu.