Knygos pigiau

Teroras ir svajonė. Maskva, 1937-ieji

…be 1937 metų Maskvos neįmanoma suprasti, ką Europai reiškė XX amžius.

„Teroras ir svajonė. Maskva 1937-ieji“ – monumentalus veikalas, skirtas Sovietų Sąjungos sostinei, kai Stalino diktatūra buvo pasiekusi savo apogėjų.

Teroro uraganas užvaldo visuomenę, suparaližuoja ją ir visiškai sugriauna. Karl Schlögel kantriai ir tiksliai rekonstruoja stalininio režimo augimą ir tapsmą visuotiniu, totaliniu siautėjančiu teroru, lemtingaisiais 1937- taisiais sunaikinusiu pusantro milijono žmonių.

Žmonių dingimai, parodomieji teismo procesai, visuotiniai skundimai, Ordžonikidzės savižudybė ir viešas laidotuvių ritualas – žiauri ir absurdiška ano meto Maskvos tikrovė išsiskleidžia prieš akis visa jėga. Tačiau tai – tik viena istorijos pusė: teroristinio režimo šešėlyje Stalinas siekė sutverti naują visuomenę. O naujosios visuomenės epicentras, žinoma – Maskva.

Milžiniški pastatai, Tarybų rūmai ir nuostabus sportiškas naujasis jaunimas. Sovietų aukštuomenė su meno kolekcijomis ir sovietinis Holivudas; žmonės, alpstantys iš bado ir nuo gausos lūžtančios parduotuvių vitrinos. Visa tai sukuria prieštaringą ir nepaprastai įspūdingą 1937-tųjų metų panoramą. Maskva, kurioje teroras neatsiejamai susipynė su svajonėmis apie idealią sovietų visuomenę, iškyla prieš akis kaip sostinė, kuri tuo metu lėmė pasaulio istorijos eigą.

„Teroras ir svajonė. Maskva 1937-ieji“ – tai istorinė knyga, kuri įtraukia kaip trileris, skirtumas tik tas, kad visa tai vyko iš tikrųjų. Autorius tai įrodo, pasitelkdamas gausybę istorinių šaltinių, spaudinių, archyvinių dokumentų: nuo tų metų Maskvos telefonų knygos, laikraščių, žurnalų, kino juostų, atsiminimų iki privačių dienoraščių.

Karl Schlögel (Karlas Šliogelis, g. 1948
m.) – vokiečių istorikas. Pagrindinė jo tyrimų sritis – Rytų Europos
istorija. Jo veikalai bvo apdovanoti daugeliu prestižinių premijų, tarp
jų – Sigmundo Freudo premija už mokslinę prozą (2004 m.), Leipcigo knygų
mugės premija, skirta Europos santarvei (2009 m.) Šiuo metu jis dėsto
Rytų Europos istoriją Europos universitete Frankfurte prie Oderio.

Iš anglų kalbos vertė Valdemaras Kvietkauskas

ISBN: 9789986169574
Išleidimo metai: 2013
Puslapiai: 736
Siunčiama LPexpress ir Omniva
Kaina: 8.70 €
Daugiau apie knygą: www.naudotosknygos.lt