Knygos pigiau

Trumpa istorija beveik apie viską (2-as leidimas)

Žmogus – smalsi būtybė, ieškanti atsakymų į svarbiausius pasaulio atsiradimo ir žmonijos raidos klausimus. Bill Bryson knygoje „Trumpa istorija beveik apie viską“ bando atsakyti į klausimus apie Visatą ir žmoniją. Ir jam tai puikiai sekasi.
Per pastaruosius kelis šimtus metų mokslas padarė neįtikėtiną šuolį – sužinojome dar daugiau faktų apie žmonijos ir žemės raidą. Tačiau Bill Bryson įsitikinęs, kad nuo mažens susiduriame su nuobodžiomis mokslinėmis knygomis, kurių sausas tekstas atima bet kokį pasaulio pažinimo džiaugsmą. Jis sako, kad net populiariausių mokslininkų rašytose knygose nestinga tik specialistams įdomių faktų gausos. Autorius įsitikinęs: papasakoti apie pasaulio atsiradimą ir mokslo atradimus galima paprastai, įdomiai ir linksmai.

Knygoje „Trumpa istorija beveik apie viską“ telpa žinios apie visą pasaulį. Tai kelionė nuo seniausių kosmologijos teorijų iki Einšteino, nuo pasakojimo apie Visatos dydį iki atomų ir smulkiausių subatominių dalelių. Tai pasakojimas apie geologiją ir biologiją, apie gyvybės atsiradimą ir ypatingo Homo sapiens vystymąsi.

Bill Bryson knygoje svarsto susidūrimo su meteoritu galimybes ir žalą, kurią gali sukelti toks susidūrimas. Autorius atkreipia dėmesį į planetos istorijoje įvykusias labiausiai nuniokojančias katastrofas, apie tokias vietas kaip Krakatau ir Jeloustouno parkas. Brysonas taip pat nagrinėja šiuolaikines idėjas apie žmogaus įtaką žemės
klimatui, svarsto apie gamtos katastrofas – žemės drebėjimus, cunamius,
uraganus ir masinių mirčių, kurias šios katastrofos sukelia, mastą.

Žymi knygos dalis skirta kurioziškiems pasakojimams apie mokslininkus ir jų tyrimus bei atradimus. Knygoje minimas Clair Cameron Patterson, amerikietis geochemikas, išmatavęs žemės amžių.

Knygos autorius – amerikiečių keliautojas, žurnalistas Bill Bryson. Jo plunksnai priklauso ne viena mokslo populiarinimo knyga, tačiau ši knyga – pirmasis jo bandymas apie pasaulį papasakoti taip plačiai ir giliai. Skaitytojų vertinamas už išsamų tekstą, faktų gausą ir puikų humoro jausmą. Šios savybės paverčia kiekvieną jo tekstą nuotykio verta istorija, o ne enciklopedine nuobodybe.

„Šiuolaikinė mokslinio teksto klasika… Su kiekvienu „Trumpa istorija beveik apie viską“ puslapiu vis labiau įsitikinu, kad Bill Bryson pasiekė savo tikslą.“

New York Times Book Review

„Bryson savo tyrinėjimą iliustruoja gyvomis istorinėmis vinjetėmis… Jis savo knygą vadina „istorija“ ir geba pasakoti apie įvykius kaip tikras šiuolaikinis istorikas. Mokslininkai, kaip ir kiekviena gentis, turi savo svarbiausius mitus. Brysonas nebijo atversti visas jų kortas.“

The Guardian

Iš anglų kalbos vertė Birutė Bersėnienė

ISBN: 9789986164135
Išleidimo metai: 2017
Puslapiai: 544
Siunčiama LPexpress ir Omniva
Kaina: 15.30 €
Daugiau apie knygą: www.naudotosknygos.lt