Knygos pigiau

vieną pynę. Eilėraščių rinktinė

Daugiau kaip keturių šimtų puslapių eilėraščių knyga… Tokią išleido šiaulietė Stefa Petkevičiūtė-Valatkienė. Devintoji jos poezijos knyga – eilėraščių rinktinė „Į vieną pynę“. Pats pavadinimas skatina mus galvoti apie ilgo kūrybos kelio poeziją, supintą į vieną knygos pynę, kurion pateko įvairiu laiku parašyti eilėraščiai.
Nekyla ranka draskyti tą pynę, ardyti, žiūrėti, kaip ji supinta, kokių spalvų atskiros gijos. Tiesiog – skaitai gyvenimo knygą ir priimi ją tokią, kokią mums siūlo autorė. Juolab, kad ji pati knygos įžangoje išsako savo poezijos misiją: „Rašydama galvoju apie žmones. Mano eilėraščiai gal kam pasitarnaus, gal kam širdį užspaus, arba nuo vėjų apgaubs, ką pabars, o gal ką ir Saulė apsiaus“.
Eilėraščiai paprasti, nuoširdūs, malonūs, jaukūs. Apie tokią kūrybą dažnai sakoma – „iš gyvenimo“. Taip, iš gyvenimo, nesistengiant nieko dirbtinai perkurti, pagražinti, sumoderninti, užkoduoti įmantriomis metaforomis ar prisidengti kultūriniais kodais.
Paprastas eiliavimas, neįmantrūs eilėraščio kūrimo būdai. Kas nors gali pasakyti: nieko naujo. Tačiau kas nors ir paprieštaraus: bet viskas tikra, pačios autorės išgyventa, patirta, išjausta. Jos poezijos – jos gyvenimas.
Stefa Petkevičiūtė-Valatkienė rašo apie tai, kas yra šalia jos, kas eina per jos vidų, emocijas, kas sudaro ir jos pačios gyvenimą. Salduvė, kuri yra šalia. Anūkėlė Gabija, išprotėjęs vėjas, pavasario žiedai, debesėliai ant tako, gervės klyksmas, brolis Boleslovas, kiti artimieji…
Eilėraščiuose – viskas, kuo autorė gyvena, apie ką mąsto, dėl ko jaudinasi ir nerimauja. Tad galime drąsiai sakyti, jog tai – ne tik eilėraščių pynė. Tai tiesiog gyvenimo pynė, nupinta eilėraščiais.

ISBN: 9789955613565
Išleidimo metai: 2013
Puslapiai: 423
Siunčiama LPexpress ir Omniva
Kaina: 5.00 €
Daugiau apie knygą: www.naudotosknygos.lt