Leidykla VAGA tęsia 2013 m. pabaigoje pradėtą garsaus Lietuvos fotomenininko Algimanto Aleksandravičiaus fotografijų albumų, dedikuotų Lietuvos regionų įamžinimui, leidybą. 2013 m. pabaigoje išleistas unikalus Žemaitijos kraštui ir šviesiems žemaičiams skirtas juodai baltų fotografijų albumas „Žemaitėjė – mona meilė“, o 2014 m. rugsėjį pasirodys naujas A. Aleksandravičiaus sudėliotas albumas „Aukštaitėj – aukšts dongs ė čysts vondva“. Solidaus formato fotoalbume užfiksuoti ne tik Aukštaitijos, bet ir visos Lietuvos istorijai bei kultūrai reikšmingi ir svarbūs įvykiai, vietos, legendos ir, žinoma, gražios, talentingos, spalvingos Aukštaitijos asmenybės. Albumo autorius Algimantas Aleksandravičius – Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas (2011), Lietuvos fotomenininkų sąjungos Garbės narys, Tarptautinės meninės fotografijos federacijos (FIAP) fotografas menininkas (AFIAP), Nyderlandų Orange-Nassau Riterio…
Nelly: Kol plaks manoji širdis
Tai knyga-albumas apie vieną žymiausių lietuviškos estrados atlikėjų Antano Šabaniausko premijos laureatę (2003 m.) Nelly Paltinienę. 2011 m. metais atlikėja atšventė sceninės veiklos 60-čio jubiliejų, 2009 m. įrašyta į Lietuvos rekordų knygą kaip ilgiausiai dainuojanti dainininkė.Pradėjusi sceninę veiklą 1951 m. Klaipėdos ryšių darbuotojų muzikiniame kolektyve, Nelly Paltinienė nuo 1960-ųjų – legendinio estradinio ansamblio „Kopų balsai“ (įkūrėjas ir vadovas Arvydas Paltinas) dainininkė, 1967-aisias Kauno estradinės muzikos festivalio „Kauno pavasaris“ laureate bei festivalyje „Gintarinė triūba“ Kaune pripažįstama geriausia Baltijos šalių dainininke, 1969 m. – lenkų dainos konkurso laureate. 1982 m. išvykusi gyventi į Vakarų Vokietiją koncertavo užsienio lietuviams, dainavo Vokietijoje, Belgijoje, Prancūzijoje, Kanadoje ir JAV, giedojo Kelno Arkikatedroje ir Paryžiaus Notre Dame katedroje.Su…
Mikališkių stebuklai
Algis Griškevičius (g. 1954) – vienas ryškiausių Lietuvos tapytojų bei skulptorių. Jo darbų stilius bei motyvai iš karto atpažįstami: paslaptingas, ironiškas ir šmaikštus menininko pasaulis iš tolo šviečia keista šviesa. Pastaruoju metu dailininkas yra sulaukęs meno gerbėjų bei vertintojų pripažinimo ir kaip savito žanro – režisuotų fotografijų kūrėjas. Jose menininkas pašiepia globalizuotoje visuomenėje įsišaknijusius stereotipus, banalybes ir prietarus, o juos paneigdamas tiesiog perkuria realybę. Fantastinius, siurrealistinius savo fotografijų motyvus Algis Griškevičius kuria ne kompiuterinėmis priemonėmis, o tikrovėje: renčia tikrus statinius, konstrukcijas, dirba keltuvais ir kranais.Išskirtinės poligrafijos fotografijų albume „Mikališkių stebuklai“ publikuojami visi iki šiol sukurti Algio Griškevičiaus fotografijų ciklai: „Zodiako ženklai“, „Mikališkių stebuklai“ bei „Cirkas“. Leidinio sudarytoja – Eglė Deltuvaitė,…
Welcome to… Baltijos šalys: Lietuva Latvija, Estija
Fotoalbumas su lankytinų vietų aprašymais apie Lietuvą, Latviją ir Estiją lietuvių kalba. Nemylite ir nevertinate savęs? Nesididžiuojate gyvendami prie Baltijos jūros? Kaip tai būdinga lietuviams… Bet… ar esate aplankęs visas Baltijos regiono šalis? Ar matėte tai, ko čia tuntais lekia žiūrėti vakarų europiečiai, savo miestuose palikę smogo nuklotus architektūros šedevrus?Kelionė po Baltijos šalis man primena smagų bumbtelėjimą nuo obels: iš pradžių užima kvapą nuo skrydžio, vėliau pagailsta nenuraškytų obuolių, o tik paskui dilgteli sopantį pasturgalį. Nors esu daug keliavusi, nustebino tai, kad tiek daug ir tokių didingų meno, architektūros vertybių, tokių nuostabių gamtos grožybių turime čia pat, vos už keleto šimtū kilometrų nuo namų! Tik po kelionės iš tikrųjų suvokiau…
Gražuolė Lietuva
Šventumas iš žemės, iš galvojimo apie ją. Justinas MarcinkevičiusJūsų rankose pirmasis fotografijų albumas, kuriame sudėtas Lietuvos gamtos pasaulis, kuriame gėlių, žvėrių ir paukščių diena tampa paveikslu pilnu gyvenimo garsų, kuriame žydintys rugiai lyg audeklu sušildo žmogaus lemtį ir tarsi kreipiasi į kiekvieną asmeniškai: skubantis žmogau, iš visur ir į visur einantis — sustok ir prisiglausk prie gamtos. Tu gyveni šalyje, kur medžiai beria auksą, kur Bangpūtys žaidžia su vėjo blaškomais kalnais, smėlio kopomis, kur tik Baltijos jūros paplūdimiuose gali pamatyti Gintarinę bangą. O dar jei einant kaimo keliuku virš kabančio mėnulio praskris žalvarnis, pajusi – dainuoja širdis kai per Lietuvą eina. Ir tu jau vaizdo pasakojimo galioje, kuri įpila į tavo dvasią ir gyvą širdį dar daugiaugrožio. Ir…
Vietos karta: atvaizdas, atmintis ir fikcija Baltijos šalyse. Generation of the Place: Image, Memory and Fiction in the Baltics
Tai vienos kartos menininkų, gimusių dešimtmetyje tarp 1970-ųjų ir 1980-ųjų vidurio, fotografijų albumas. Visi jie yra iš Baltijos šalių: Lietuvos, Latvijos, Estijos. Gimę Tarybų Sąjungoje, tačiau subrendę nepriklausomose valstybėse, kur sociokultūrinis peizažas keitėsi ypač greitai, jie mąsto vaizdais, kuria fikcijas ir įvaizdina atmintį labai skirtingai, tačiau kartu ir paraleliškai. „Vietos karta“ – tai kartu ir metafora, apibūdinanti šią bendruomenę, susitinkančią per fotografijas, ir pareiškimas, teigiantis, kad šie menininkai mąsto apie savo gyvenamąją vietą. Apie fotografijas ir jų kontekstą čia esė rašo britų, latvių ir lietuvių kritikai. Knygos autoriai tyrinėja kaip menininkai reflektuoja sovietinę atmintį, dokumentinę fotografiją ir peizažiškumą. Tai pirmoji knyga per šiuos dvidešimt metų tyrinėjanti Baltijos šalių kolektyvinę tapatybę ne tik…
Alius Berdenkovas. Skulptūra
Šis albumas yra skirtas skulptoriaus Aliaus Berdenkovo kūrybai (1989-2012 m.) apžvelgti. Leidinyje supažindinama su menininko skulptūromis ir eskiziniais piešiniais, publikuojamas menotyrininko R. Venckaus tekstas lietuvių anglų ir rusų kalbomis.Prekinis ženklas: Artkomas
Lietuvos medaliai ir jų kūrėjai. Medalio kūrėjų stovyklos Telšiuose
Albumas-katalogas supažindina su žymiausiais Lietuvos medalio kūrėjais, tradicinėmis Telšių stovyklomis, Alkos muziejaus medalių kolekcija, suformuota kartu su VDA Telšių dailės fakultetu, informuoja apie medalio meną profesionaliosios dailės kontekste bei tarptautinėje plotmėje.Prekinis ženklas: Vilniaus dailės akademijos leidykla
Nida. Brücke. Ekspresionistinės tapybos plenerų antologija
2009 m. išleista pirmoji knyga apie Nidos tapybos plenerus pavadinimu „Nida. Brücke. Ekspresionistinės tapybos plenerų antologija“ (604 p.). Gausiai iliustruotame leidinyje, remiantis naujais šaltiniais, paties autoriaus sukaupta gausia ikonografine medžiaga pateikiamos istorinės apybraižos apie Mažąją Lietuvą bei XX a. pr. istoriją: moderniosios dailės „Brücke“ grupės istoriją, eksperesionizmą, jo įtaką lietuvių ir pasaulio meno raidai. Atskleidžiama menininkų kolonijų geografija ir ypač Nidos menininkų kolonija, kurioje lankėsi šimtai Europos menininkų.Nuo 1995 m. Nidos menininkų kolonijos dvasia atkuriama, vėl tęsiami tarptautiniai Nidos tapybos plenerai „Nidos ekspresija“, kaupiama meno kūrinių kolekcija. Pirmoji knyga iliustruota Nidos plenero kūrinių reprodukcijomis bei plenero dokumentinėmis nuotraukomis, darytomis ilgus metus, lankantis Nidoje. Daug fotografijų panaudota iš S. Kruopio ir kitų…
Arvydas Šaltenis. Tapyba
Arvydas Šaltenis – viena pagrindinių figūrų, stovinčių greta Ričardo Vaitekūno, Antano Martinaičio, Algimanto Švėgždos, Kosto Dereškevičiaus, Algimanto Kuro, kurie XX amžiaus aštuntajame dešimtmetyje sukėlė Lietuvoje tapybos lūžį ir atsinaujinimą. Nei dėl panašaus amžiaus, nei dėl bendrų manifestų ar meninio stiliaus šie tapytojai nesukūrė vienalytės grupės, tačiau visiems jiems nepakako ir vien dekoratyvios plastinės kalbos, būdingos Švažo tapytojų kartos stilistikai. Šie dailininkai atsigręžė į gyvenimą, ir aistringai su egzistenciniu nerimu, prabilo apie individo likimą ir menininko laisvę slegiančią sovietinę sistemą. Šaltenis tarp jų yra nuosekliausias ekspresionistinis realistas. Abstrahuotas mitas jam ne toks svarbus kaip gyvenamojo meto istorijos ženklai. Ir jo kaip menininko poziciją galima apibūdinti Louiso Aragono terminu – „eksperimentinis realizmas“.…