• Knygų naujienos

    Išmintis, atsiverianti pažinimo kelyje

    Knygoje nagrinėjama mokslo pažintinė misija, sukaupto žinių lobyno turinys ir jo vaidmuo civilizacijos raidoje; siekiama atskleisti pasaulio pažinimo reikšmę ugdant žmonijos intelektinį potencialą. Aptariami mokslo teiginių pagrįstumo klausimai bei tyrinėjimo būdai (sąvokos, prielaidos, interpretacijos, teorinės konstrukcijos), paplitę gamtos moksluose. Taip pat nagrinėjami tyrinėjimų rezultatų apibendrinimai, teikiantys galimybes konstruoti teorinius realybės ir gyvenimo tikrovės modelius.Mokslo raidos epizodų analizė atskleidžia, kad XX a. įvykę mokslo ir technologijos šuoliai, jau brendę antikinės minties labirintuose, kardinaliai pakeitė gyvenimo sąlygas ir iškraipė vertybinę Vakarų pasaulio orientaciją. Nors pokyčiai, esmingai paveikę humanitarinį mąstymą, kreipė dėmesį į racionalumo, konkretumo ir teorinio argumentavimo reikalavimus, tačiau ši teorinė kryptis pasirodė esanti nepakankama ieškant aiškių atsakymų į keliamus žmogaus būties…

  • Knygų naujienos

    Proto ateitis

    Michio Kaku savo knygoje „Proto ateitis” pateikia įspūdingo tyrinėjimo detalių, atspindinčių naujausius pasiekimus neuromokslo ir fizikos srityse. Anot autoriaus, naujausios technologijos padės atskleisti ir panaudoti neribotas žmogaus proto galias, o jos nulems neįtikėtinus pokyčius kasdieniame mūsų gyvenime. Savo knygoje M. Kaku sumaniai įrodo, kad tokios naujovės, kaip prisiminimų įrašymas, telepatija, sapnų filmavimas, minčių kontrolė, telekinezė, dirbtinio intelekto panaudojimas bei kiti naujausi mokslo atradimai neprieštarauja fizikiniams dėsniams ir artimiausioje ateityje virs pribloškiančia realybe!Teorinės fizikos profesorius Michio Kaku – bene žymiausias šių laikų futuristas, visame pasaulyje išgarsėjęs taikliomis prognozėmis neuromokslo, fizikos ir technologijų srityse. Šio mokslininko žinios ir vizijos orientuotos į ateitį, o jo numatomi pokyčiai arba jau vyksta, arba įvyks artimiausioje…

  • Knygų naujienos

    Ką gi mes žinome!? Apie nepaprastas galimybes keisti įprastą tikrovę

    Ką žinome, tą žinome. Ką žinome, to nežinome. Ko nežinome, to nežinome. 2004 m. sukurtas dokumentinis filmas What the Bleep Do We Know?! susilaukė didžiulio visuomenės atgarsio – vieni juo žavėjosi, kiti kritikavo dėl klaidingai interpretuojamų kvantinės fizikos dėsnių. Filmas pateikė visiškai naują požiūrį į visos žmonijos ir kiekvieno žmogaus gyvenimą. Pasaulyje žinomų fizikų, neurologų, teologų, biologų, gydytojų pasakojimai panardino žiūrovus į sudėtingų ir painių klausimų gelmę: kas yra kvantinė fizika ir kas – dvasingumas, kaip tai siejasi su pasaulio suvokimu, tikėjimu, mintimis, emocijomis, žmogaus sąmone. Ši knyga – filmo tęsinys. Ji siūlo atskleisti kiekvieno žmogaus sąsajas su Visata ir pasinaudoti neribotomis jos galimybėmis. Skatinančioje mąstyti knygoje keliami klausimai pastūmės…

  • Knygų naujienos

    Universalioji skaičių istorija. Kaip skaičiai ir skaičiavimas atskleidžia žmogaus išradingumą

    Ši knyga – tarsi jaudinančios ilgos kelionės (virš 1000 puslapių!) per amžius ir civilizacijas aprašymas: pateikti reikalingi paaiškinimai, gausiai iliustrauota paveikslais, linksmomis istorijomis ir rekonstrukcijomis. Įvairūs patikslinimai ir naudinga informacija įterpiama kaip trumpesni ar ilgesni tekstai. Vadinasi, šią enciklopediją galima skaityti nuo bet kurios vietos – kas sukelia smalsumą ar domina. Pavyzdžiui, apie majus galima skaityti pirmiau nei apie babiloniečius ar egiptiečius; apie skaičiavimo istoriją – pirma arba po arabų, indų ar kinų istorijos ir t. t.Įdėta daug pastangų, norint palengvinti triūsą skaitytojo, kuris gilinsis į šią išskirtinę Universaliąją skaičių istoriją – kerinčią žmonijos ir jos intelekto istoriją. Šis veikalas jau itin sudomino archeologus, etnologus, istorikus ir daugelio kultūrų specialistus; jis sužavės ir poetą, ir numerologijos…

  • Knygų naujienos

    Save keičiančios smegenys

    Keičiantys mąstymą, paaiškinantys stebuklus ir realybę sukrečiantys dalykai, kurie turės įtakos visai žmonijai. „The New York Times“Susipažinkite su devyniasdešimtmečiu daktaru, kuris vis dar praktikuoja mediciną, ir su insulto auka, kuri vėl išmoko judėti ir kalbėti, su moterimi, turinčia tik pusę smegenų, bet sugebėjusia „persiprogramuoti“ ir jaustis visaverte. Šių žmonių gyvenimus visiškai pakeitė nuostabus atradimas, kad pozityviai mąstant smegenys gali pačios „pasitaisyti“.Kanados mokslininkas, psichiatras, psichoanalitikas, Toronto ir Niujorko universitetų bendradarbis Normanas Doidge’as bestseleriu tapusioje knygoje „Save keičiančios smegenys“ (The Brain That Changes Itself, 2007) išsamiai aprašo revoliucinį atradimą, teigiantį, kad žmogaus smegenys pasižymi gebėjimu keistis. Šios fundamentalios smegenų savybės, kurią imta vadinti neuroplastiškumu, atradimas radikaliai pakeitė ne tik medicinos mokslą, bet ir…

  • Knygų naujienos

    Visata riešuto kevale

    Viena geriausių visų laikų mokslo populiarinimo knygų, labai vaizdžiai ir įdomiai pasakojanti apie visatos kilmę, bendras jos savybes ir tolesnę raidą, galimybę numatyti ateitį ir grįžti į praeitį, bandymus sukurti Visko Teoriją.S. Hokingas yra patikimas, sąmojingas vadovas po Visatos paslapčių labirintą. Jis atveda mus ligi priešakinio mokslo krašto, kur naujos idėjos pranoksta fantastiką, kur galima keliauti vienuolika matmenų, kur juodosios skylės ”garuoja” ir dingsta nusinešdamos savo paslaptis, kur pirminis kosminis grūdas, iš kurio prasidėjo mūsų Visata, buvo mažytis riešutėlis.S. Hokingas kviečia visus, kas nori suprasti mus supančią Visatą, tapti jo bendrakeleiviais ir kartu patirti kosmoso mįslių įminimo džiaugsmą.Prekinis ženklas: Jotema

  • Knygų naujienos

    Kodėl baltieji lokiai renkasi vienatvę? Ir dar 101 intriguojantis klausimas ir netikėti žinovų atsakymai

    Visų laikų populiariausio New Scientist žurnalo rublika „Autoritetinga nuomonė“ – tai skaitytojų nesibaigiančių klausimų ir atsakymų rinktinė visiems tiems, kurie mėgaujasi šiuo mokslinio smalsumo, nuovokos ir išminties kokteiliu, šis tomas bus tikrai smagus. Juolab, kad daugybė paprastų klausimų provokuoja sudėtingus atsakymus, o tie, kurie atrodo sudėtingi iš pirmo žvilgsmio, paaiškinami labai paprastai.Į rinkinį Kodėl baltieji lokiai renkasi vienatvę? įtraukti naujausi, niekada anksčiau knygoje nespausdinti populiariausi klausimai ir atsakymai. Šioje gausioje rinktinėje sukonspektuoti išmintingi, keisti ir juokingi Autoritetingos nuomonės perlai, kurie neabejotinai suteiks jums naudingos informacijos, nustebins, ir pradžiugins.Prekinis ženklas: Novelita

  • Knygų naujienos

    Įdomiausi Lietuvos technikos paminklai

    Įdomiausi Lietuvos technikos paminklai – knyga, parengta technikos srities specialistų, supažindinančių skaitytojus su iki šių dienų išlikusiomis technikos paveldo vertybėmis.Ar žinote, kurioje Lietuvos vietoje nutiesti seniausi keliai, geležinkeliai ir tiltai? Kur driekiasi senasis pašto kelias, vadinamas traktu, ir kuriose pašto stotyse ilsėdavo pavargę keliautojai? Ant kalvų lygumose stovintys malūnai, pamaryje ar Baltijos jūros pakrantėje šviečiantys švyturiai, bokštuose valandas skaičiuojantys laikrodžiai ir kiti technikos paminklai kviečia pažinti šimtmečiais saugotą mūsų istoriją. Ir ne tik per šiandienines ir istorines knygos iliustracijas nusikelti į tuos laikus, kai šie didingi objektai tarnavo žmonėms.Ši knyga praturtins Jūsų istorines ir kultūrines žinias, padės išvysti Lietuvos raidą ir pažangą.Prekinis ženklas: Terra Publica

  • Knygų naujienos

    Mokslas su prieskoniais

    Gimiau viename iš septynių Lietuvoje esančių Klausučių kaimų, užaugau Suvalkijoje, aukso medaliu baigiau Kriūkų vidurinę mokyklą, Vilniaus universitete gavau fiziko diplomą su pagyrimu, apgyniau dvi disertacijas, su žmona Birute užauginau du sūnus – Giedrių ir Audrių, gavau dvi valstybines Lietuvos mokslo premijas, paskelbiau per du šimtus mokslinių straipsnių, kurie cituojami bent dukart per savaitę, aplankiau daugiau nei 50 šalių. „Mokslas su prieskoniais“ – knyga apie gamtos reiškinius netgi tiems, kurie neturi specifinio gamtamokslinio išsilavinimo arba visiems, kam galioja fiziko D. A. Vylerio (J. A. Wheeler) suformuluotas kriterijus: „Jei šiandien nepa¬stebėjai nieko neįprasto, tai diena nuėjo perniek.“ Esu labai dėkingas savo tėčiui – ypatingam Kriūkų vidurinės mokyklos fizikos mokytojui. Jis mane…