Nors daugelis mano, jog nemokami dalykai kaip sūris pelėkautuose arba nelegalu, tačiau, ne visais atvejais tai yra tiesa. Populiarėjant mobiliems elektroniniems prietaisams (skaityklėms, planšetiniams kompiuteriams, išmaniesiems telefonams) ir taip didėjant elektroninių knygų skaitomumui, tai tampa itin patrauklia rinka jauniems rašytojams ar patyrusiems vilkams iš idėjos populiarinantiems skaitymą.
Ar knygos gali būti nemokamos? Elektroninėms knygoms išleisti reikia mažiau finansinių resursų, nei popierines. Todėl leidykla, organizacija ar rašytojas gali minimaliais resursais išleisti knygą pdf ar epub formatu ir platinti viešoje erdvėje.
Ką rašytojas už tai gauna? Žinomumą. Jei parašai išties gerą knygą, ją nemokamai perskaito daugybė žmonių, tuomet rašytojo vardas įsimena ir kitą kartą skaitytojas gali nepagailėti ir kelių litų sekančiai to paties rašytojo knygai.
Viena iš organizacijų, platinančių nemokamas knygas internete yra elektroninė leidykla „Naujas vardas“, nuolat ieškanti neatrastų perlų literatūros padangėje. O nemokamų knygų skyrelį galima rasti daugelyje el.parduotuvių. Tad knygos internetu nemokamai – prieinama visiems.