knygų mugė
Įdomu

Visi knygos draugai renkasi Vilniaus knygų mugėje

Kaip ir kasmet, taip ir šiemet, vasarį, o tiksliau vasario 20-23 dienomis, Vilniuje renkasi visi mylintys knygas. 4 dienas trunkanti šventė tai naujausių knygų pristatymas, diskusijos su rašytojais, rengėjais, filmų peržiūros ir kitos atrakcijos susijusios su knygomis. Šiemet tai 15-oji, jubiliejinė mugė, kurios metu bus atsigręžta į visus praėjusius metus, pasidalinta knygų mugės istorija, pastebėjimais, pasiekimais.

Šių metų tema „Laiko patikrintos knygos“, todėl didelis dėmesys bus skiriamas klasikai, svarbioms mūsų kultūrai ir pasąmonei knygoms ir mintims, kurios darė įtaką prieš šimtmečius ir vis dar daro dabar. Pažvelgus į dabar populiarių knygų topus matome ne vieną seną naujai perleistą knygą, tad išties apsisukus istorijos ratui sugrįžtame prie laiko patikrintų knygų.

M. Proustas yra pasakęs:

Klasikinės knygos –  optikos instrumentas, be kurio negalėtume patys savęs matyti, negebėtume perskaityti to, kas mumyse yra.  Tai mūsų kultinės knygos apie mus pačius, tai knygos visiems gyvenimo atvejams, visiems istorijos momentams. Laisvė, meilė, žmogus, vertybės, išgyvenimai, orumas, garbė ir dar daug tiesų sugula į sakinius, kuriais prabyla ištisos kartos – puslapiais, pastraipomis ar atskirais žodžiais atmintinai cituodamos amžinas, laiko patikrintas knygas.

Būtent ši citata puikiausiai reprezentuoja šių metų mugės temą ir laukia visų, kurie pritaria, tam, kad knygos yra mūsų atspindys.