• Knygų naujienos

    Vaizduotė. Iš kur kyla kūrybiškumas

    Ar žinote, kad kūrybingiausiose kompanijose tualetai projektuojami pastato širdyje, kad mėlyna spalva skatina kūrybiškumą, grupinis idėjų generavimas ne toks veiksmingas, o kūrybiškumas visai nėra kelių išrinktųjų privilegija?Jonah Lehreris, apžvelgdamas subtilius eksperimentus ir mokslinius tyrimus bei nagrinėdamas, kaip kūrybiškumas iš tiesų reiškiasi gyvenime, sugriauna ilgą laiką vyravusį mitą apie mūzas ir paslaptingas aukštesniųjų galių dovanas. Kūrybiškumas nėra nežemiškas reiškinys. Tai atskirų mąstymo procesų įvairovė, kurią perpratę galime veiksmingai panaudoti. Kūrybingumo impulsas yra įdiegtas į mūsų smegenų operacinę sistemą ir veikia joje kaip viena pagrindinių programų. Smegenys kiekvieną akimirką savaime kuria naujas asociacijas. Tereikia šiek tiek vaikiško atsainumo, leisti savo mintims nuklysti į svajas ir sutelkti dėmesį į tas akimirkas, kai gimsta…

  • Knygų naujienos

    Vienatvė

    Knygoje svarstoma apie vienatvės prasmę, autorius jautriai aptaria ją kaip socialinį reiškinį; jis pateikia tiek savo ir kitų žmonių vienišumo patirties liudijimų, tiek garsių Amerikos veikėjų ir rašytojų vienatvės išgyvenimo pavyzdžių. Knyga skirta plačiai auditorijai.Prekinis ženklas: Žmogaus psichologijos studija

  • Knygų naujienos

    Apie nervingąjį charakterį

    Alfredas Adleris (1870-1937) – garsus austrų psichologas. Iš pradžių jis buvo Sigmundo Freudo sekėjas ir bendradarbis, vėliau, įsitikinęs, kad asmenybės formavimąsi pirmiausia lemia ne seksualiniai (kaip teigė Freudas), o fiziologiniai ir socialiniai veiksniai, pasuko savo keliu ir sukūrė vieną svarbiausių psichoterapijos mokyklų – individualiąją psichologiją. Būtent šį posūkį ir žymi pirmą sykį 1912 m., neilgai trukus po išsiskyrimo su Freudu, pasirodžiusi knyga „Apie nervingąjį charakterį“. Tai programinis veikalas, kuris padėjo individualios psichologijos pagrindus ir apibrėžė esmines Adlerio teorijos idėjas bei sąvokas. Knygoje pateikiamas 1912 m. originalo tekstas kartu su kitų trijų, dar autoriui gyvam esant, pasirodžiusių leidimų pakeitimais. Antroje dalyje šie tekstai papildomi išsamiais komentarais – biografiniais arba dalykiniais teksto…

  • Knygų naujienos

    Žaiskime! Žaisdami mokomės gyventi

    Ar šiais laikais, kai mūsų vaikams jau nuo mažens į pasiekimų knygeles rašomi vertinimai, kai paprastas, neįpareigojantis žaidimas nebeskiriamas nuo ugdomųjų žaidimų, nesame praradę noro žaisti tiesiog savo malonumui? Net ir nuolatos patirdami visuomenės spaudimą siekti gerų darbo rezultatų ir komercinės sėkmės, neturime pamiršti, kad žaidimas yra būtinas žmogui formuotis, jis padeda ugdyti socializacijos įgūdžius ir kūrybingumą. Taip pat suteikia kryptį vaiko impulsams ir fantazijoms. Jei nebuvo pakankamai žaista vaikystėje, vėliau, ypač paauglystėje, dėl to gali kilti rimtų padarinių. Vaikų psichiatras Patrice’as Huerre’as, daugelio leidinių tėvams ir specialistams autorius, trisdešimt metų tyrinėjantis paauglių problemų prevencijos ir gydymo sritį, šioje knygoje atsako į mums rūpimus klausimus: · ar reikia žaisti su vaikais? · ar žaislai…

  • Knygų naujienos

    Mąstyti kaip Šerlokas Holmsas. Kaip veikia protas

    Ši knyga moko skaitytojus tobulinti pasaulio suvokimo ir stebėjimo, prisiminimų saugojimo ir sprendimų priėmimo įgūdžius.Scientific AmericanTurbūt nerasime kito literatūrinio personažo, pasižyminčio tokia mąstymo skvarba, įžvalga ir pastabumu kaip Šerlokas Holmsas. Tad kas yra Šerlokas Holmsas? Ar jo intelektas tėra viso labo grožinės literatūros dovana mums, ar vis dėlto galime kai kuriuos jo mąstymo bruožus tiesiog išsiugdyti?Galime! – teigia knygos autorė psichologė Maria Konnikova ir remdamasi A. Conan-Doilio kūrinių ištraukomis vaizdžiai, labai tiksliai atskleidžia mūsų mąstymo, proto veikimo mechanizmus. Pasiremdama Holmso metafora, kad smegenys yra „proto palėpė“, kurioje saugoma informacija ir organizuojamos žinios, ji parodo, kaip galima protavimo strategijas ir žinias pritaikyti kasdieniame savo gyvenime. Knyga paremta XXI a. neurologijos ir…

  • Knygų naujienos

    Kas yra psichologija?

    Leicesterio (Jungtinė Karalystė) universiteto psichologijos profesoriaus Andrew M. Colmano knygos Kas yra psichologija? sumanymas neįprastas ir įtraukiantis – skaitytojo psichologijos žinių pa(si)tikrinimo testas parodo, kad 20-čiai intriguojančių situacijų suprasti bendros nuovokos, deja, dažniausiai negana. O kai sužinome, kad nežinome, tai jau žengtas pirmas žingsnis profesionaliosios psichologijos link… Atsakymai į testo klausimus ir detalūs testo situacijų paaiškinimai atskleidžia psichologijos studijų turinį – biologinę psichologiją, įvairių pažinimo procesų tyrinėjimą, psichologijos mokslo istoriją, taikomosios psichologijos sritis. Sužinome, ko moko universitetai ir kokie darbai laukia diplomuotų psichologų. Tai puikus psichologijos įvadas visiems, kurie domisi psichologija ar ketina ją studijuoti, taip pat aukštųjų mokyklų ne psichologijos specialybės studentams, pagalbinė knyga psichologijos mokytojams ir dėstytojams.Prekinis ženklas:…

  • Knygų naujienos

    Žinau, kad meluoji. Melo psichologija santuokoje, versle ir politikoje

    Ar tiesa, kad pokalbio metu šiuolaikinis žmogus meluoja vidutiniškai tris kartus per dešimt minučių? Ką gali išduoti veidas, kalba, kūno judesiai? Kaip pastebėti tiesos ženklus? Knygoje rasite išsamius atsakymus, išmoksite matyti tai, ko kiti nepastebi. Savo elgesiu gali išsiduoti ir labiausiai užkietėję melagiai. Garsus emocijų ir neverbalinės komunikacijos tyrinėtojas Paulis Ekmanas pateikia naujos informacijos apie melo tyrimus ir būdus jį atskleisti. Analizuojama daugybė apgaulės strategijų – nuo tarptautinių visuomenės veikėjų, tokių kaip Adolfas Hitleris ir Richardas Nixonas, politinių strategijų iki privačių asmenų apgaulingo elgesio. Kaip kvotėjai gali išgauti daugiau informacijos, galinčios padėti atskleisti netiesą, ir kaip žmogaus kūno kalba, balsas, veido išraiškos gali išduoti melą, bet vis dėlto apkvailina profesionalius melo…

  • Knygų naujienos

    Laikyk mane tvirtai. Septyni pokalbiai apie ilgai trunkančią meilę

    Daktarė Sue Johnson (Sju Džonson) – klinikinė psichologė, JAV San Diego ir Kanados Otavos universitetų profesorė, pelniusi tarptautinį pripažinimą kaip geriausia porų santykių psichologė. Dirbdama su problemų turinčiomis poromis Sue Johnson išplėtojo Emocijų terapijos metodą, kuris davė puikių rezultatų ir daugeliui porų neleido iširti.Emocijų terapijos metodas orientuotas į emocinio ryšio tarp partnerių kūrimą ir stiprinimą. Emocinis ryšys stiprinamas atpažįstant ir keičiant esminius bendravimo dalykus – mes turime būti atviri ir jautrūs, derintis vienas prie kito, nes nuo to priklauso meilės tvarumas. Pamirškite, kad jus mokė atkakliai ginčytis, analizuoti ankstyvos vaikystės patirtį, nesistenkite stebinti aplinkinių didingais romantiškais poelgiais, ieškokite ne vien naujų sekso pozų. Verčiau pripažinkite, kad esate emociškai prisirišę ir…

  • Knygų naujienos

    Psichologija. Vadovėlis IX–X klasėms

    Lietuvos mokyklose psichologija dėstoma kaip pasirenkamasis dalykas IX–X ir XI–XII klasėse dvejus mokslo metus pagrečiui. Šis vadovėlis skirtas pirmųjų dvejų metų psichologijos mokymo ir mokymosi etapui. Vadovėlio turinys konkretizuoja ir padeda įgyvendinti naująją 2008 metų Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklos pagrindinio ugdymo psichologijos pasirenkamojo dalyko bendrąją programą IX–X klasėms. Be kitų tikslų, jis turi tikslą parengti mokinius dirbti su XI–XII klasių PSICHOLOGIJOS vadovėliu.Šiame aukščiausios kompetencijos autorių grupės parengtame vadovėlyje siekiama orientuotis į švietimo dokumentuose apibrėžtą plačią psichologijos kurso paskirtį – plėsti mokinių humanitarinį išsilavinimą, skatinti analizuoti ir geriau suprasti savo ir kitų žmonių elgesio psichologines priežastis, atskleisti psichologinės pagalbos sau ir kitiems galimybes, ugdyti santykių su savimi, kitais ir pasauliu harmonizavimo…

  • Knygų naujienos

    Socialinė psichologija

    Visvaldas Legkauskas 1999 metais baigė socialinės psichologijos studijas viename seniausių Europoje Anglijos Kembridžo universitete. Grįžęs į Lietuvą tęsė studijas doktorantūroje. 2002 metais Vytauto Didžiojo universitete apgynė daktaro disertaciją „Socialinės motyvacijos veiksniai formuojantis tikslo siekimo grupės nario savimonei“ ir įgijo socialinių mokslų daktaro laipsnį. Šiuo metu dėsto socialinę psichologiją Vytauto Didžiojo universitete, Psichologijos akademijoje ir atlieka žmonių tarpusavio santykių mokslinius tyrimus. Socialinė psichologija yra mokslas apie santykius tarp žmonių, todėl kiekvienas esame savo kasdienio gyvenimo socialiniai psichologai. Kiekvienas turime savo supratimą apie tai, kodėl mums svarbūs žmonės elgiasi taip, kaip jie elgiasi, ir spėjimą, kaip jie elgsis ateityje. Šios knygos paskirtis yra glaustai apžvelgti socialinės psichologijos problematiką ir pagrindines sukauptas žinias…